i20 ، گواهی صلاحیت برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

 I20 چیست؟

I20 یک سند چند منظوره است که در یک مؤسسه آموزشی تائید شده توسط ایالات متحده آمریکا صادر می‌شود. این گواهی تائید می‌کند دانشجو در یک برنامه تحصیلی تمام وقت پذیرفته شده و منابع مالی کافی، برای ماندن در ایالات متحده را معرفی کرده است. لازم به ذکر می باشد در صورتی که شما دارای فاند (کمک هزینه تحصیلی) از طرف دانشگاه باشید و مبلغ Fund تمام هزینه‌های شما را پوشش دهد، دیگر نیازی به ارسال گواهی بانکی ندارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به وب‌سایت دانشگاه موردنظر مراجعه کنید. I20 رسماً با عنوان “گواهی صلاحیت” شناخته می‌شود؛ زیرا به فرد اجازه می‌دهد ویزای دانشجویی F-1 را در سفارت ایالات متحده یا کنسولگری خارج از کشور درخواست کند. (ویزای لازم برای ورود به ایالات متحده در وضعیت دانشجویی F-1 نام دارد.)

مراحل ایجاد گواهی صلاحیت

مراحل ایجاد گواهی صلاحیت

پس از آنکه پروسه پذیرش توسط دانشگاه کامل شود، اسناد و مدارک لازم جهت شناسایی و پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی خواستار ویزا F-1 را جمع آوری می‌کند. نام و اطلاعات بیوگرافی دانشجوها وارد یک پایگاه داده دولتی ایالات متحده آمریکا با نام SEVIS مخفف عبارت (Student and Exchange Visitor Information System) می‌شوند. SEVIS اطلاعات را پردازش کرده و I20 تولید می‌کند. مسئول مربوطه در دانشگاه سند را چاپ و امضا کرده و سپس آن را به دانشجو تحویل می‌دهد.

 اگر دانشجویی نیاز به به‌روزرسانی یا تغییر اطلاعات در مورد I20 خود داشته باشد، DSO ((Designated School Official این درخواست‌ها را از طریق SEVIS برای تهیه یک سند جدید پیگیری می‌کند.

چگونه از I20 استفاده می‌شود؟

پس از دریافت سند از دانشگاه، دانشجوی بین‌المللی باید برای درخواست ویزای F-1 از سفارت ایالات متحده آمریکا وقت بگیرد. دانشجویان باید هنگام ورود به آمریکا، ویزای F-1 و I20 را به مأمور گمرک ارائه دهند.

ادامه مطلب  تحصیل در آمریکا : آشنایی با شرایط و دانستنی های لازم جهت اپلای آمریکا

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

درآمد مهندسان کانادا چگونه است؟

آنچه در این نوشته میخوانید مهندسی نفت در کانادا  مهندسی برق در کانادا  مهندسی کامپیوتر در کانادا مهندسی هوافضا مهندسی…

بیشتر بخوانید

انواع فاند و راه های دریافت بورس تحصیلی خارج از کشور

آنچه در این نوشته میخوانید چگونه می توان مشمول دریافت فاند شد؟ فاند چیست؟ انواع فاند سایر منابع مالی و…

بیشتر بخوانید

تحصیل در آلمان (آشنایی با دانشگاه ها و شرایط تحصیل در کشور آلمان)

آنچه در این نوشته میخوانید تحصیل در آلمان کشور آلمان رشته‌های تحصیلی در کالج های آلمان دانشگاه‌های مطرح برای تحصیل…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *