آموزش زبان انگلیسی ، ایجاد فرصت های بیشتر در کار، تحصیل و زندگی | نمونه سوالات و آموزش پیام نور

آموزش زبان انگلیسی ، ایجاد فرصت های بیشتر در کار، تحصیل و زندگی

همه ما می‌دانیم که زبان انگلیسی بین المللی است و میلیون‌ها نفر در دنیا به این زبان صحبت می‌کنند. اما چه چیزی باعث می‌شود زبان انگلیسی به یک زبان مهم و نه فقط یک زبان مشترک تبدیل شود؟ آیا واقعاً ارزش این را دارد که تمام زمان، تلاش و انرژی خود را در یادگیری زبان انگلیسی صرف کنیم؟ خب، بیایید بررسی کنیم که چگونه تسلط بر زبان انگلیسی می‌تواند بر زندگی شما تأثیر بگذارد.

آیا شما بیشتر به دنبال فرصت‌های تحصیلی یا شغلی هستید؟ یا فقط می‌خواهید بتوانید با افرادی از سراسر جهان ارتباط برقرار کنید؟

زبان انگلیسی یک زبان مهم برای انواع اهداف حرفه‌ای و شخصی است. این که آیا شما تازه برای زبان انگلیسی اقدام به یادگیری کردید، یا برای ادامه یادگیری زبان نیاز به راهنمایی بیشتری دارید. درک اهمیت آموزش زبان انگلیسی به شما در رسیدن به تسلط بر این زبان و همچنین تغییر زندگی کمک می‌کند. پس پیشنهاد می‌کنم در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد اهمیت این آموزش زبان انگلیسی صحبت کنیم.

اهمیت آموزش زبان انگلیسی

اول و مهم‌ترین نکته، آموزش زبان انگلیسی می‌تواند در پیگیری و به دست آوردن فرصت‌های شغلی بیشتر به شما کمک کند. بسیاری از شرکت‌ها به کارمندانی احتیاج دارند که بتوانند با همکاران و مشتریان در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند. بیشتر اوقات، این به این معنا است که کارمندانی که انگلیسی صحبت می‌کند شانس بیشتر نسب به کارمندی دارد که بر این زبان تسلط ندارد.

اگر شما به دنبال پیدا کردن گزینه شغلی ایده آل یا خواستار ارتقا در جایگاهی که هستید می‌باشید قطعاً یادگیری زبان انگلیسی گامی مهم در جهت رسیدن به همه این اهداف است.

در بازار جهانی امروز موقعیت‌های بیشتر و جدیدی را برای افراد دو زبانه ایجاد کرده است. شما با یادگیری زبان انگلیسی، می‌توانید مترجم، معلم زبان یا یک متخصص بازاریابی انگلیسی برای یک شرکت جهانی شوید.

مهم نیست که چه مسیر شغلی را برای تصمیم‌گیری دنبال می‌کنید، یادگیری زبان انگلیسی یک مهارت ارزشمند است. این به شما کمک می‌کند تا به‌عنوان یک کارمند بهتر، موقعیت‌های شغلی بهتری نسبت به رقبای خود داشته باشید پس پیشنهاد می‌کنم با دنبال کردن این دوره‌های آموزشی که توسط اساتید مجرب تهیه و تدوین شده است، همچنین شامل تمام سطوح یعنی از سطح مقدماتی تا سطوح حرفهٔ را شامل می‌شود را استفاده نمایید تا به این وسیله آینده شغلی خود را تأمین نمایید.

اهمیت آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی از پایه

اگر تازه یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده‌اید، ابتدا باید برخی از قوانین اساسی این زبان را بدانید. ایجاد یک پایه محکم برای یادگیری زبان انگلیسی نه تنها به شما در ایجاد صحیح جملات خود کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود مهارت‌های ارتباطی خود را هم به زبان انگلیسی و هم به زبان مکتوب خیلی راحت‌تر بهبود به بخشید.

بسیاری از ما تا زمان ورود به دبیرستان و دانشگاه یادگیری زبان دوم را شروع نمی‌کنیم، اما تحقیقات انجام شده نشان می‌دهند مقاطع ذکر شده زمان مناسبی برای شروع یادگیری زبان نیستند. در واقع تحقیقات جدید بیانگر این مسأله اند که بهترین زمان برای شروع یادگیری زبان، از سنین بسیار پایین است. پیش‌تر تصور می‌شد آموزش زبان دوم در این سنین، سبب بروز اختلالات و مشکلات زبان‌شناسی در کودکان خواهند شد اما پژوهشگران معتقدند بهتر است در مراحل آغازین تولد کودک آموزش زبان دوم شروع شود.

آیا این بدین معنی است که افراد با سنین بالاتر از آموختن زبانی دیگر عاجز هستند؟ پاسخ صدالبته منفی است. منظور از موارد ذکر شده است که هر چه زودتر آموزش زبان را برای فرزندان خود آغاز کنید، یادگیری آنان از زبان بهتر و عمیق‌تر و در نتیجه مفیدتر خواهد بود.

ادامه مطلب  روش صحیح مطالعه برای موفقیت در امتحان (راهکارهایی برای بهتر درس خواندن)

در صورتی که افراد یادگیری زبان را از سنین  کودکی آغاز کنند می‌توانند در سنین بالاتر آن زبان را به صورت روان و بدون لهجه صحبت کنند. طبق تحقیقی که توسط تیمی از دانشمندان دانشگاه واشنگتن با موضوع (پروسه ادراک صبحت در کودکان)، با بالا رفتن سن افراد شانس تلفظ کردن زبان دوم همانند افراد بومی بسیار کاهش خواهد یافت. یکی از دلایل بسیار قانع‌کننده برای شروع یادگیری زبان برای فرزندان خود می‌تواند همین عامل باشد. با راهنمایی آنان برای یادگیری زبان در سنین پایین، تلفظ صحیح کلمات و صحبت کردن همانند افراد بومی را در سنین بالاتر به آن‌ها هدیه خواهید داد.

کودکان از یادگرفتن لذت می‌برند. برای آن‌ها اهمیتی ندارد که موضوع یاد داده شده بر روی کدام یکی از مهارت‌های ذهنی آن‌ها تأثیر خواهد گذاشت. آن‌ها یک‌راست به وسط موضوع می‌پرند و از یادگرفتن بسیار خوشحال می‌شوند. روندی مشابه برای بچه‌هایی که می‌خواهند زبان انگلیسی را یاد بگیرند اتفاق می‌افتد. تصور اینکه بخواهیم با چهارزانو نشستن بر روی زمین به نوجوانان حلقه زده اطرافمان زبان انگلیسی را با شعر و آهنگ خواندن یاد بدهیم غیرممکن است.

در حالی که این روش آموزشی بهترین روش آموزش زبان به کودکان است، چراکه روند آموزش را با طراوت نموده و بچه‌ها از تدریس لذت می‌برند. از اینکه چگونه بچه‌ها با سرعتی بسیار زیاد زبان انگلیسی را یاد می‌گیرند شگفت‌زده خواهید شد.

اطراف بچه‌ها افراد زیادی برای ابراز محبت و پشتیبانی از آن‌ها وجود دارند. آن‌ها از کسانی که دوروبر خود می‌بینند الگو می‌گیرند. والدین، بچه‌ها، معلمین همه منابع الهام بچه‌ها هستند. زمانی که معلم و والدین هر دو در زبان‌آموزی به کودک کمک کنند، او همیشه با زبان در ارتباط است، از والدین خود قوت قلب می‌گیرد و همیشه در طول روز در تعامل با زبان دوم به سر می‌برد.

با کمک آمورش های اصولی و همچنین به کارگیری آهنگ‌ها و شعرهای مناسب آموزش می‌دهد، سپس مباحث یاد گرفته شده به کمک همکاری والدین در خانه قابل فهم تر و بهتر درک خواهند شد. والدین می‌توانند برای کمک به فرزندان خود در یادگیری زبان از این مجموعهٔ آموزشی استفاده نمایند. تفاوت میان کودکان و بزرگ‌سالان هنگام یادگیری این است کودکان به خود انگیزه بخشی نیازمند نیستند. این نکته یادگیری را برای این گروه سنی سهل‌تر می‌کند.

همان‌طور که متوجه شدید والدین باید در همکاری با یکدیگر کودک را از سنین بسیار پایین در امر یادگیری زبان دوم و فرهنگ آن زبان یاری دهند. طبق پژوهش‌های انجام شده تماس کودکان با زبان در خانه در یادگیری آن‌ها بسیار تأثیرگذار است حتی اگر زمان بسیار کمی برای این کار صرف شود.

در صورتی که فرزند شما در سنین نوجوانی یا بزرگ‌سالی است، هیچ‌گاه در تشویق آن‌ها به یادگیری زبانی جدید درنگ نکنید. برای یادگیری هیچ‌گاه دیر نیست. در حقیقت یادگیری هیچ‌وقت تمام نمی‌شود.

آموزش زبان انگلیسی به فارسی

آموزش زبان انگلیسی به فارسی

امروزه در جهان تعداد زیادی از افراد فارسی زبان هستند که بیشتر آن‌ها در کشور ایران ساکن هستند. اگر یکی از آن‌ها هستید، می‌توانید از چندین ابزار تعاملی برای یادگیری زبان انگلیسی به‌عنوان زبان دوم یا خارجی استفاده کنید. مهم‌ترین بخش مطالعه انگلیسی این است که چقدر وقت را صرف گوش دادن و صحبت کردن زبان می‌کنید.

کلمات و عبارات رایج را به زبان انگلیسی بیاموزید. این کلمات پایه واژگان شما را تشکیل می‌دهند. به این کلمات و عبارات گفته شده در مکالمات ضبط شده گوش دهید. سپس می‌توانید گوش دادن به چگونگی جمع کردن کلمات و کلمات دیگر را که اغلب در رابطه با کلماتی که قبلاً برای ساختن واژگان خود می‌شناسید استفاده می‌کنید.

ادامه مطلب  آزمون تافل (اطلاعات کاربردی درباره TOEFL )

تا حد امکان به زبان انگلیسی گوش دهید. به طور خاص، به پخش اخبار و یا تماشای کلیپ‌های تلویزیونی به صورت آنلاین گوش دهید. شما می‌توانید انواع مختلف لهجه‌های انگلیسی را از سراسر جهان بشنوید و می‌توانید هر قسمتی از این دوره آموزشی را نفهمیده‌اید مکث کرده و به عقب برگردانید تا بهتر بتوانید یاد بگیرید.

آموزش زبان انگلیسی گرامر

یادگیری گرامر زبان انگلیسی همیشه یکی از دغدغه‌های کسایی بوده که می‌خواهند این زبان رو یاد بگیرند. مخصوصاً زبان آموزانی که همیشه با گرامر زبان مشکل داشتند و گاهی اوقات تدریس اشتباه باعث شده مشکلاتشان از قبل هم بیشتر به شود.

هر کلمه به طور کلی هشت حالت را به خود می‌گیرد که به اجزای سخن یا اقسام کلمه معروف‌اند. فهمیدن بخش‌های مختلف دستور زبان یا همان اقسام کلمه از اولین قدم‌ها برای یادگیری گرامر است.

خیلی عالی است که اقسام کلمه رو بلد باشید اما باید بدانید که اصلاً کافی نیست. ارزش واقعی بلد بودن اقسام کلمه در این هست که بتوانید این کلمات را کنار هم قرار دهید و جمله‌های درست و زیبا بسازید. پس قدم دوم در یادگرفتن گرامر یادگیری جمله‌بندی دقیق و درست است. جمله‌ها یک بسته کوچک از کلمات هستند که وقتی کنار هم قرار می‌گیرند، می‌توانند به فکر و هدفی را ارائه کنند. تمام جملات دارای فاعل (کسی یا چیزی) و یک فعل (عمل یا توصیف آن) هستند.

برای درک بهتر زبان انگلیسی لازم است تا با گرامر و تمرین آن ساختار جملات را درک کنید. توجه داشته باشید که آموزش گرامر زبان انگلیسی با روش کتاب به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. به دلیل اینکه علاوه بر صرف زمان زیاد، نتیجه‌ای نخواهد داشت. یادگیری با استفاده از ویدیوهای آموزشی علاوه بر سرعت بخشیدن به یادگیری سبب افزایش میزان یادگیری و انگیزه می‌شود. ما همواره توصیه می‌کنیم تا با استفاده از آموزش‌های ویدیویی به‌روز و باکیفیت آموخته‌های خود را افزایش دهید.

آموزش زبان انگلیسی آنلاین

اشتباهات می‌توانند قدرتمندترین دشمن در سفر به یادگیری زبان شما باشند. بعضی از زبان آموزان هنگام اشتباه می‌توانند احساس حقارت کنند و در نتیجه می‌توانند یادگیری بسیار کمرنگ می‌شود. اما نباید اجازه دهید اشتباهات مانع از رسیدن به اهداف یادگیری زبان شما شود. هدف از یادگیری یک زبان برقراری ارتباط است و به همین دلیل یادگیری انگلیسی شما اشتباه می‌کنید اما به هیچ عنوان نباید دلسرد شوید. شما با کمک آموزش آنلاین می‌توانید هر روز با پیگیری پیشرفت به خود انگیزه دهید. بعد از هر درس، آنچه یاد گرفته‌اید و آنچه امروز به دست آورده‌اید را بنویسید. فراموش نکنید که جزئیات را اضافه کنید و از اطلاعات مبهم و عمومی جلوگیری کنید. داشتن ژورنال به این معنی است که شما همیشه می‌توانید به عقب نگاه کنید و بررسی کنید که چقدر به هدف خود رسیده‌اید.

آموزشی مبتنی بر آموزش آنلاین، آموزش بر مبنای کسب صلاحیت، یادگیری مشارکتی و تعاملی است. دوره‌های آموزشی آنلاین توسط تیمی از متخصصین علوم کامپیوتر و تکنولوژی‌های آموزشی طراحی شده است. در مسیر یادگیری زبان انگلیسی ما در کنار شما خواهیم بود و به شما کمک خواهیم کرد تا پله به پله زبان انگلیسی خود را تقویت نمایید. شما در هر سطحی که باشید می‌توانید یادگیری زبان با این دوره‌ها را آغاز نمایید. پس وقت را تلف نکنید و همین حالا در دوره‌های آموزش آنلاین شرکت کنید و از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید.

آموزش زبان انگلیسی صوتی

آموزش زبان انگلیسی صوتی

یکی از مهم‌ترین فایل‌هایی که داخل این سایت می‌توانید از آن‌ها جهت آموزش خودتان به صورت خودکار استفاده کنید بخش آموزش انگلیسی صوتی می‌باشد. داخل هر جزوه یک فایل وجود دارد با عنوان تدریس صوتی که می‌توانید از آن‌ها خیلی راحت استفاده کنید.

ادامه مطلب  راه های موفقیت در امتحان را بشناسیم (نکته های کاربردی برای امتحان موفق)

فایل‌های هر درس داخل جزوات کاملاً به صورت خودکار طراحی شده و نیاز به استاد ندارد.

در هر فایل صوتی تمرین و تکرار به مقدار کافی وجود دارد. به صورتی که به شما کمک می‌کند تا به محتوای صوتی آموزش مکالمه زبان انگلیسی آن درس کاملاً مسلط شوید.

هر جزوه را می‌توانید بارها و بارها گوش کنید و از آن در جاهای مختلف استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که این فایل صوتی که به شما ارائه می‌شود یک تبلیغ نیست. چون دوره‌های آموزش صوتی انگلیسی با کمک اساتید مجرب تهیه و تکمیل شده که خود می‌تواند شما را در یادگیری زبان انگلیسی تقویت کند. همچنین  دوره‌های آموزش زبان انگلیسی صوتی، یک مکمل عالی برای یادگیری زبان انگلیسی هستند.

آموزش زبان انگلیسی تصویری

محتوای بسیاری به زبان انگلیسی وجود دارد. از فیلم‌های آموزشی تا مصاحبه‌ها و ویدیوهای متعدد در دنیای آنلاین، هرکدام از این موارد مخصوصاً اگر در زمینه علاقه شما باشد،  می‌تواند به‌عنوان آموزش انگلیسی عمل کند. مثلاً تصور کنید که شما به تکنولوژی علاقه دارید، می‌توانید ساعت‌ها ویدیو در این زمینه بیابید. بزرگ‌ترین حسن این روش این است که شما به حوزه ویدیو علاقه دارید و آشنایی خوبی با آن دارید، به همین دلیل هم از دیدن آن خسته نمی‌شوید و هم اینکه آشنایی اولیه شما با مبحث به شما کمک خواهد کرد که زودتر کلمات و ترکیبات را به خاطر بسپارید و زودتر کل موضوع را درک کنید. این ویدیوها می توانند به تنها منبع یادگیری زبان انگلیسی برای هر کس تبدیل شوند. ویدئوهایی را انتخاب کنید که با شیوهٔ یادگیری، سطح و علایقتان سازگار باشد و بعداً این سایت ویدئوهای بیشتری را به شما پیشنهاد می‌کند.

این عالی است که بدانید چه ویدئوهایی برای یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می‌کنند. به علاوه، این سایت ابزارهای یادگیری دیگری را در اختیارتان قرار می‌دهد تا با کمک آن‌ها در یادگیری زبان انگلیسی پیشرفت کنید. این ابزارها شامل عبارت‌های متقابل، فلش کارت‌ها، لیست کلمات و … هستند تا گرامر و دایرهٔ لغاتتان را تقویت کنند.

آموزش زبان انگلیسی مبتدی

آموزش زبان انگلیسی مبتدی

یادگیری زبان انگلیسی بسیار ساده و لذت‌بخش است. مهم‌ترین  شرط برای آموزش زبان انگلیسی این است که  از ابتدا به صورت درست شروع به یادگیری کنید. با استفاده از دوره‌های آموزشی یادگیری زبان انگلیسی  را به راحتی می‌توانید از صفر شروع کنید. هنگامی که به یادگیری زبان انگلیسی می‌پردازید، مهم است که این زبان را به بخشی از زندگی روزمره‌تان تبدیل کنید. شما می‌توانید به هر درس یا جلسه تمرینی را که در برنامه تحصیلی خود قرار داده‌اید، بپردازید، اما اگر همهٔ کاری که برای یادگیری زبان انجام می‌دهید؛ همین باشد، پیشرفتتان به اندازه کافی نخواهد بود.

تحقیقات جدید نشان داده است که هنگام مطالعه، سکوت کردن یا گوش دادن به موسیقی تمرکز را بالا می‌برد، بسیاری معتقدند بازی کردن و گوش دادن به نوع خاصی از موسیقی می‌تواند به زبان آموزان برای بکار بردن بخشی اضافی از مغزشان به آن‌ها کمک کند. هنگام یادگیری هر زبان خارجی، تکرار و ثبات مهم است. سعی کنید اغلب به زبان انگلیسی و استفاده از آن فکر کنید، حتی اگر فقط برای چند دقیقه یا چند ثانیه باشد. اگر شما علاقه‌مند به آموزش زبان انگلیسی هستید پیشنهاد می‌کنم از دوره‌های آموزش زبان انگلیسی مبتدی که توسط بهترین اساتید و با وسواس و حساسیت بالایی برای یادگیری بهتر شما دوستان عزیز تهیه‌شده، استفاده نمایید و از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
دانشگاه پیام نور تهران مرکز

دانشگاه پیام نور تهران مرکز

آنچه در این نوشته میخوانید بهترین دانشگاه پیام نور تهران مرکز ثبت نام در دانشگاه پیام نور تهران واحد مرکز…

بیشتر بخوانید

آموزش معادلات دیفرانسیل در یک نگاه

اگر قصد دارید درس معادلات دیفرانسیل را برای امتحانات دانشگاه یا کنکور ارشد آموزش ببینید، باید بگوییم بررسی این مقاله نقطه عطف تصمیم شما خواهد شد. در این مقاله با تمام سرفصل‌های معادلات دیفرانسیل و نحوه مطالعه آن‌ها آشنا می‌شوید. همچین منابع فوق‌العاده‌ای معرفی می‌شود که می‌توانید برای آموزش معادلات دیفرانسیل از آن‌ها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید

اگر سطل تان سوراخ باشد، در کنکور موفق نمی شوید!

آیا قبل از صرف هزینه و زمان نشتی‌ها را می‌گیرید؟ زمان و هزینه‌ای که برای موفقیت در کنکور صرف می‌کنید مانند پر کردن یک سطل سوراخ است. تا مادامی که نشتی‌های مطالعه شما بر طرف نشده باشد.

بیشتر بخوانید

گوگل اسکولار چیست؟

آنچه در این نوشته میخوانید مهم‌ترین نکات در مورد جست‌وجوی گوگل اسکولار نکات جستجو در گوگل اسکولار گوگل اسکولار فارسی…

بیشتر بخوانید

راهکارهای آموزش زبان انگلیسی

آنچه در این نوشته میخوانید فراگیری آموزش زبان انگلیسی از کودکی یادگیری از طریق گوش دادن به موسیقی مهم‌ترین نکات…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *